Historia

Usługi wideofilmowania oferujemy od 1988 roku. Początkowo filmy nagrywane były w formacie VHS i montowane przy pomocy komputera Commodore z zastosowaniem GenlocHDP. Następnie od 1993 roku w systemie SVHS i przy pomocy Amigi oraz mikserów Panasonic WJ 5, WJ 55.

Przełomem było rozpoczęcie nagrywania w formacie cyfrowym w połowie 1997 roku za pomocą kamery DVR-VX 9000 E. Montaż materiału odbywał się za pomocą karty DV Master oraz programu edycyjnego Ulead Media Studio Pro. Zapoczątkowało to nieliniowy montaż filmów, z zakresu którego prowadziliśmy szkolenia w latach 1998-2002 w Polskim Stowarzyszeniu Wideofilmowców w Warszawie. Uzyskaliśmy również II miejsce w ogólnopolskim konkursie „za najlepszy film zrealizowany na uroczystości weselnej” w 1994 roku.
Rozwój technologii montażu nieliniowego spowodował rozbudowę naszej firmy o kolejne kamery cyfrowe, stanowiska komputerowo-montażowe z kartami EZDV Raptor, DV Raptor i kontrolerami IEEE 1394, itp. Równolegle wykonujemy również usługi fotografii cyfrowej.
Obecnie filmujemy w rozdzielczości 4K. Charakteryzuje się ona czterokrotnie większą liczbą pikseli niż powszechnie używana Full HD. Filmy nagrywane są kamerą Sony PXW FS 5K z wymiennymi obiektywami, aparatami Sony A6000 i Canon 6D. Przy pracy wykorzystujemy dodatkowo stabilizatory obrazu takie jak statywy, slider (statyw poziomy) i kran kamerowy (wysięgnik o długości 3,5 metra).
Wieloletnia praktyka naszych pracowników na kolejnych nowo powstałych stanowiskach montażowych i programach edycyjnych ma decydujące znaczenie na jakość wykonania zleconych usług. Śledząc trendy rynkowe, proponujemy coraz to nowsze rozwiązania spełniając wymogi klienta.